tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ 3-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC36V/230mA |
| Power | 10W |
| Rated Input Current | 0.05A |
| PF value | >0.9 |
| Ingress Protection | IP54 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>80 |
| Colour temperatures | 3000K/4000K/5000K |
| System luminous efficacy up to 90lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L115×W115×H80mm |
| Box Net Weight | 0.238kg |
| Box Gross Weight | 0.288kg |
| Carton Dimensions | L595×W365×H175mm/30PCS |
| Carton Net Weight | 7.14kg |
| Carton Gross Weight | 9.44kg |
