tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Modular Design.
♦ System power up to 20W.
♦ Interchangeable anti-glare reflector.
♦ 3-CCT changeable.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC36V/350mA |
| Power | 13.5W |
| Rated Input Current | 0.0675A |
| THD | <35% |
| PF value | >0.9 |
| Protection Rated | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Non-dimmable with AcTEC driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux SMD LED |
| CRI | Ra>92 |
| Beam Angle | 85° |
| Colour temperature | 3000K-4000K-5000K |
| System luminous efficacy up to 125lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L145×W145×H118mm |
| Box Net Weight | 0.51kg |
| Box Gross Weight | 0.62kg |
| Carton Dimensions | L450×W450×H380mm/27PCS |
| Carton Net Weight | 13.77kg |
| Carton Gross Weight | 16.48kg |


