tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Super easy and fast installation.
♦ Dual rear entry allows easy loop in/loop out.
♦ Dual-layer bonded tempered glass and drainage structure to ensure IP65.
♦ Built-in driver with excellent thermal dissipation.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC75V/135mA |
| Power | 12W |
| Rated Input Current | 0.05A |
| PF value | >0.9 |
| THD | <25% |
| Ingress Protection | IP65 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | DALI dimmable with DIMMATE driver |
| L70/B50 at 25℃ | >100000H |
| L90/B10 at 25℃ | >50000H |
| LED and Optical Data | |
| LED Brand | ZMO COB LED |
| CRI | >90 |
| SDCM | <6 |
| Beam Angle | 40° |
| Colour temperatures | 3000K-4000K-5000K |
| System luminous efficacy up to 91lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L185×W87×H106mm |
| Box Net Weight | 0.785Kg |
| Box Gross Weight | 0.849Kg |
| Carton Dimensions | L455×W200×H235mm/10PCS |
| Carton Net Weight | 7.85Kg |
| Carton Gross Weight | 9.2Kg |
