tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ LED module for fluorescent ceiling lights replacement.
♦ 3-CCT changeable.
♦ Flicker-free internal driver.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ 3-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-264V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC108V/130mA |
| Power | 15.5W |
| Rated Input Current | 0.08A |
| PF value | >0.9 |
| THD | <27% |
| Protection Rated | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux LED |
| CRI | Ra>90 |
| Beam Angle | 160° |
| Colour temperature | 3000K-4000K-5000K |
| System luminous efficacy up to 126lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L185×W28×H185mm |
| Box Net Weight | 0.173kg |
| Box Gross Weight | 0.218kg |
| Carton Dimensions | L585×W205×H210mm/20PCS |
| Carton Net Weight | 3.460kg |
| Carton Gross Weight | 4.671kg |


