tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Modular Design.
♦ System power up to 30W.
♦ Interchangeable beam.
♦ Interchangeable anti-glare reflector.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC36V/600mA |
| Power | 23W |
| Rated Input Current | 0.115A |
| THD | <20% |
| PF value | >0.9 |
| Protection Rated | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Non-dimmable with AcTEC driver |
| LED and Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | >90 |
| SDCM | <6 |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/60° |
| Colour temperature | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 108lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L155×W155×H200mm |
| Box Net Weight | 1.55kg |
| Box Gross Weight | 1.82kg |
| Carton Dimensions | L480×W325×H425mm/12PCS |
| Carton Net Weight | 18.6kg |
| Carton Gross Weight | 22.5kg |


