tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Flicker-free driver to create healthy lighting environment.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ Patented surface mounted box gives better friction on rotation and create pleasant gear noise.
♦ Variety of less-glare optic options.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC36V/590mA |
| Power | 25W |
| Rated Input Current | 0.125A |
| PF value | >0.95 |
| THD | <10% |
| Ingress Protection | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | CITIZEN COB LED |
| CRI | Ra>80, Ra>90 |
| Beam Angle | 18°/24°/36°/60° |
| Colour temperature | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 90lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L110×W85×H287mm |
| Box Net Weight | 0.754kg |
| Box Gross Weight | 0.843kg |
| Carton Dimensions | L440×W345×H310mm/15PCS |
| Carton Net Weight | 11.31kg |
| Carton Gross Weight | 13.45kg |


