tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Economic way to achieve classic architectural needs.
♦ Creative optic design of metalized reflector with diffuser.
♦ SMD LED, up to 82 lm/W, CRI 80+.
♦ Dimming capability. Suits triac dimmers including OPUS, Clipsal, HPM, Niko, Lumeo Domus, Lumeo Eco. SAA approved.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC31V/250mA |
| Power | 10W |
| PF value | >0.9 |
| Ingress Protection | IP44 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Hongli SMD LED |
| CRI | Ra>80 |
| Beam Angle | 60°/90° |
| Colour temperature | 3000K/4000K/5000K |
| System luminous efficacy up to 82.2lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L115×W115×H95mm |
| Box Net Weight | 0.3kg |
| Box Gross Weight | 0.362kg |
| Carton Dimensions | L480×W365×H310mm/36PCS |
| Carton Net Weight | 10.8kg |
| Carton Gross Weight | 13.6kg |
