tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Heat sink design better for air convection, good heat dissipation.
♦ A patent suspension of the 360° tiltable light source gives the possibility to adjust it at every conceivable angle.
♦ Bridgelux LED adopted, dim to warm available.
♦ Dimming capability. Suits triac dimmers including OPUS, Clipsal, HPM, Niko, Lumeo Domus, Lumeo Eco. The driver with RoHs, CE, RCM and SAA certification.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC36V/230mA |
| Power | 9W |
| Rated Input Current | 0.045A |
| THD | <25% |
| PF value | >0.9 |
| Ingress Protection | IP54 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>80, Ra>90 |
| SDCM | <6 |
| Beam Angle | 15°/28°/40°/60° |
| Colour temperature | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 112lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L110×W110×H100mm |
| Box Net Weight | 0.325kg |
| Box Gross Weight | 0.383kg |
| Carton Dimensions | L460×W350×H320mm/36PCS |
| Carton Net Weight | 11.7kg |
| Carton Gross Weight | 14.8kg |
