tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Made of die-casting.
♦ Powder coating finish from AkzoNobel.
♦ Interchangeble faceplate with magnetic deisgn.
♦ 3-CCT changeable.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ 3-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC9V/230mA |
| Power | 3W |
| Rated Input Current | 0.014A |
| THD | <30% |
| PF value | >0.84 |
| Ingress Protection | IP54 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | EVERCORE COB LED |
| CRI | Ra>90 |
| Colour temperatures | 3000K/4000K/5000K(3-CCT Changeable) |
| System luminous efficacy up to 32lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L65×W65×H110mmA |
| Box Net Weight | 0.143kg |
| Box Gross Weight | 0.167kg |
| Carton Dimensions | L340×W340×H240mm/50PCS |
| Carton Net Weight | 7.175kg |
| Carton Gross Weight | 9.045kg |
