tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Dual Power.
♦ 5-CCT changeable.
♦ Variety of less-glare optic options.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ Thoughtful friction on the track arm, get rid of loose track arm experince.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC38V/560mA(Max), DC37V/440mA(Min) |
| Power | 25W(Max), 19W(Min) |
| Rated Input Current | 0.105A(Max), 0.08A(Min) |
| THD | <15% |
| PF value | >0.9 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | COB LED |
| CRI | Ra>90 |
| Beam Angle | 15°/25°/38°/50° |
| Colour temperature | 2700K-3000K-4000K-5000K-5700K |
| System luminous efficacy up to 82lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L110×W85×H287mm |
| Box Net Weight | 0.7kg |
| Box Gross Weight | 0.75kg |
| Carton Dimensions | L440×W345×H310mm/15PCS |
| Carton Net Weight | 10.5kg |
| Carton Gross Weight | 12.0kg |


