tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Optics interchangeable without tools.
♦ 5-CCT interchangeable.
♦ UGR<19 with honeycomb.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC35V/270mA |
| Power | 12W |
| Rated Input Current | 0.05A |
| THD | <25% |
| PF value | >0.9 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | EVERCORE COB LED |
| CRI | Ra>90 |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/60° |
| Colour temperatures | 2700K-3000K-4000K-5000K-5700K |
| System luminous efficacy up to 90lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L190×W110×H70mm |
| Box Net Weight | 0.34Kg |
| Box Gross Weight | 0.43Kg |
| Carton Dimensions | L565×W390×H370mm/50PCS |
| Carton Net Weight | 17Kg |
| Carton Gross Weight | 22.3Kg |
