tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Modular Design.
♦ System power up to 20W.
♦ Interchangeable anti-glare reflector.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC36V/350mA |
| Power | 13.2W |
| Rated Input Current | 0.055A |
| THD | <6% |
| PF value | >0.9 |
| Protection Rated | IP54 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Non-dimmable with PHILIPS driver |
| LED and Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux SMD LED |
| CRI | >90 |
| SDCM | <6 |
| Beam Angle | 70° |
| Colour temperatures | 2700K/3000K/4000K/5000K 2500K/2700K/3500K/4500K |
| System luminous efficacy up to 88.6lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L165×W145×H133mm |
| Box Net Weight | 0.70kg |
| Box Gross Weight | 0.82kg |
| Carton Dimensions | L450×W345×H555mm/24PCS |
| Carton Net Weight | 16.8kg |
| Carton Gross Weight | 20.48kg |


