tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Flicker-free driver to creates healthy lighting environment.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ Patented recessed case gives better friction on rotation and create pleasant gear noise.
♦ Installation-friendly spring to protect installer and ceiling.
♦ Variety of less-glare optic options.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC35V/230mA |
| Power | 10W |
| Rated Input Current | 0.075A |
| PF value | >0.96 |
| THD | <20% |
| Ingress Protection | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>80, Ra>90 |
| Beam Angle | 15°/24°/36°/60° |
| Colour temperature | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 103lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L103×W85×H268mm |
| Box Net Weight | 0.567kg |
| Box Gross Weight | 0.643kg |
| Carton Dimensions | L440×W427×H285mm/20PCS |
| Carton Net Weight | 11.34kg |
| Carton Gross Weight | 13.86kg |


