tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com♦ Flicker-free driver to creates healthy lighting environment that make people enjoy photograph in any commercial occasions.
♦ Thoughtful friction on the track arm, get rid of loose track arm experience.
♦ Bridgelux LED adopted, dim to warm available.
♦ Variety of optic options, make your choice flexible.
♦ Dimming capability. Suits triac dimmers including OPUS, Clipsal, HPM, Niko, Lumeo Domus, Lumeo Eco. The driver with CE, RCM and SAA certification.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC33V/230mA |
| Power | 10W |
| Rated Input Current | 0.055A |
| THD | <15% |
| PF value | >0.9 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Lifespan L70/B50 at 25℃ | >326000H |
| Lifespan L90/B10 at 25℃ | >88000H |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>95 |
| Beam Angle | 24°/36°/60° |
| Colour temperatures | 1800K-3000K |
| System luminous efficacy up to 59lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L95×W70×H219×T2 mm |
| Box Net Weight | 0.364Kg |
| Box Gross Weight | 0.408Kg |
| Carton Dimensions | L490×W365×H410mm/25PCS |
| Carton Net Weight | 9.1Kg |
| Carton Gross Weight | 11.2Kg |
