tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Flicker-free driver to creates healthy lighting environment that
make people enjoy photograph in any commercial occasions.
♦ Top performance in techincal level, THD<10, 85lm/W
♦ Variety of optic options, make your choice flexible.
♦ Dimming capability. Suits triac dimmers including OPUS,Clipsal,
HPM, Niko, Lumeo Domus, Lumeo Eco. The driver with CE,
RCM and SAA certification.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC36V/590mA |
| Power | 25W |
| Rated Input Current | 0.125A |
| THD | <10% |
| PF value | >0.95 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>80,Ra>90 |
| Beam Angle | 15°/25°/38°/60° |
| Colour temperatures | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 90lm/W | |
