tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ Flicker-free driver to create healthy lighting environment.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ Thoughtful friction on the track arm, get rid of loose track arm
experience.
♦Variety of less-glare optico ptions.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC35V/840mA |
| Power | 35W |
| Rated Input Current | 0.175A |
| THD | <10% |
| PF value | >0.90 |
| Ingress Protection | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>80,Ra>90 |
| Beam Angle | 24°/36°/60° |
| Colour temperatures | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 108lm/W | |
| Packing | |
| Box Dimensions | L113 x W97 x H312 mm |
| Box Net Weight | 0.978Kg |
| Box Gross Weight | 1.063Kg |
| Carton Dimensions | L500 x W355 x H325 mm/15 PCS |
| Carton Net Weight | 14.67Kg |
| Carton Gross Weight | 16.75Kg |
