tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ "F-Connect" design for heatsink and optics.
♦ Fit in most of MR16 downlight converters.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC12V/350mA |
| Power | 5.5W |
| Rated Input Current | 0.024A |
| THD | <25% |
| PF value | >0.85 |
| Ingress Protection | IP40 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>90 |
| Beam Angle | 7° |
| Colour temperature | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 51.878lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L195×W70×H96mm |
| Box Net Weight | 0.215kg |
| Box Gross Weight | 0.272kg |
| Carton Dimensions | L410×W375×H405mm/40PCS |
| Carton Net Weight | 8.6kg |
| Carton Gross Weight | 10.88kg |
