tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ "F-Connect" design for heatsink and optics.
♦ Fit in most of MR16 LED downlight converters.
♦ Flicker-free external driver.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC36V/230mA |
| Power | 10W |
| Rated Input Current | 0.055A |
| THD | <25% |
| PF value | >0.9 |
| Ingress Protection | IP40 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>80,Ra>90 |
| Beam Angle | 70°X 92° |
| Polarized Angle | 26° |
| Colour temperatures | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 73lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L208×W80×H106mm |
| Box Net Weight | 0.260kg |
| Box Gross Weight | 0.316kg |
| Carton Dimensions | L430×W415×H450mm/40PCS |
| Carton Net Weight | 10.39kg |
| Carton Gross Weight | 13.45kg |
