tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ “F-connect” design for heatsink and optics.
♦ Low profile.
♦ Fit in most of MR16 LED downlight converters.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | DC36V/300mA |
| Ingress Protection | IP20 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| L70/B50 at 25℃ | >105000H |
| L90/B10 at 25℃ | >105000H |
| LED and Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | >90 |
| SDCM | <6 |
| Beam Angle | 15°/25°/38°/60° |
| Colour temperature | 2700K/3000K/4000K |
| System luminous efficacy up to 122lm/W | |

| Driver+ | |
| Code | - |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L78 × W78 × H53 mm |
| Box Net Weight | 0.10 Kg |
| Box Gross Weight | 0.132 Kg |
| Carton Dimensions | L402 × W402 × H130 mm/50PCS |
| Carton Net Weight | 6.60 Kg |
| Carton Gross Weight | 8.10 Kg |
| Driver+ | |
| Code | DMT-D05-AH018-C0450-01 |
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC30-40V/300mA DC30-40V/230mA |
| System Power | 13W(Max) | 10W(Min) |
| Rated Input Current | 0.054A |
| THD | <25% |
| PF value | >0.9 |
| Dimmability | DALI dimmable with DIMMATE driver |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L145 × W108 × H68 mm |
| Box Net Weight | 0.275 kg |
| Box Gross Weight | 0.314 kg |
| Carton Dimensions | L522 × W305 × H160 mm/20PCS |
| Carton Net Weight | 5.50 kg |
| Carton Gross Weight | 7.78 kg |

| Driver+ | |
| Code | DMT-T04-AH013-C0300-01 DMT-T04-AH013-C0300-02 |
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC30-40V/300mA DC30-40V/230mA |
| System Power | 13W(Max) | 10W(Min) |
| Rated Input Current | 0.054A |
| THD | <25% |
| PF value | >0.9 |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L145 × W108 × H68 mm |
| Box Net Weight | 0.275 kg |
| Box Gross Weight | 0.314 kg |
| Carton Dimensions | L522 × W305 × H160 mm/20PCS |
| Carton Net Weight | 5.50 kg |
| Carton Gross Weight | 7.78 kg |
