tel:
+86 75527615054email:
info@nm-led.com
♦ With dimmable internal driver.
♦ Compatible with leading and trailing edge phase cut dimmers.
♦ Fit in most of MR16 LED downlight converters.
♦ 5-year guarantee.
| Technical Data | |
| Input Voltage/Hz | AC200-240V 50/60Hz |
| Output Voltage/Current | DC18V/190mA |
| Power | 4.5W |
| Rated Input Current | 0.025A |
| PF value | >0.75 |
| Ingress Protection | IP54 |
| Operating Temperature | -10-40℃ |
| Dimmability | Triac dimmable with DIMMATE driver |
| Optical Data | |
| LED Brand | Bridgelux COB LED |
| CRI | Ra>80, Ra>90 |
| Beam Angle | 36° |
| Colour temperature | 2700K/3000K |
| System luminous efficacy up to 86lm/W | |
| Packaging | |
| Box Dimensions | L60×W60×H65mm |
| Box Net Weight | 0.086kg |
| Box Gross Weight | 0.101kg |
| Carton Dimensions | L320×W320×H285mm/100PCS |
| Carton Net Weight | 8.60kg |
| Carton Gross Weight | 11.90kg |


